Warsztaty muzyczne dla scholi

Wydarzenia » Warsztaty muzyczne dla scholi

27 września br. dzieci należące do scholi przy naszej parafii wraz z opiekunami brały udział w warsztatach muzycznych organizowanych przez zaspół Mocni w Duchu, przy parafii ojców jezuitów w Łodzi.

To był wyjątkowy czas uwielbienia Boga i radości. W warsztatach wzięło udział ok. 500 dzieci z całej Polski, wraz z opiekunami - wszystkich było blisko 700 osób.

Organizatorzy podzielili program na sekcje tematyczne, i tak np. były grupy śpiewu, tańca, instrumentów perkusyjnych, smyczków...

Tuż po rejestracji o godz. 9.00 w kościele dzieci obejrzały fragment filmu o św. Filipie Neri. Po wspólnym uwielbieniu Boga śpiewem i tańcem odbyła się pierwsza sesja warsztatowa. Dzieci z naszej scholi brały udział w warsztacie śpiewu. O godz. 11.00 była wyjątkowo radosna Eucharystia. Po Mszy świętej kolejne trzy tury warsztatów.

Na koniec, o godz. 16.00 dzieci mogły zaprezentować, czego się nauczyły. Nasza grupa wraz z innymi dziećmi wykonała utwór "Ty jesteś światłością świata".

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za ten czas, który z pewnością zaowocuje w życiu dzieci, a także dla parafii. Dziękujemy organizatorom za otwartość i niezwykłą kreatywność, a Księdzu Proboszczowi za zorganizowanie dla nas transportu w obydwie strony.