Historia parafii

Księgi metrykalne: chrzty: od 1938 r.; małżeństwa: od 1938 r.; pogrzeby: od 1938 r.

Parafia została erygowana w XVIII w. Ok. 1772 r. z fundacji Adama Lasockiego, kasztelana sochaczewskiego, wzniesiono kościół - murowany z cegły, jednonawowy. W 1915 r. uległ zniszczeniu. Został odbudowany w latach 1916-1919. Rozbudowa nastąpiła w latach 1989-1994 według projektu arch. Mieczysława Gliszczyńskiego. W części starego kościoła znajdują się trzy ołtarze: Matki Bożej Bolesnej (dawny ołtarz główny), Matki Bożej Częstochowskiej i Pana Jezusa ("Jezu, ufam Tobie"). W nowym kościele w ołtarzu głównym znajduje się mozaika autorstwa Żanety Szydłowskiej z Mińska Białoruskiego, ukazująca św. Annę z maleńką Maryją na rękach i anioła.