Z ogłoszeń duszpasterskich

tel: (46) 8621904

16 czerwca 2019

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1.     W naszej Parafii  29 dzieci przystąpiło do I Spowiedzi i Komunii św. Polecamy je Bożej opiece by przez całe życie były wierne Chrystusowi Eucharystycznemu.

2.     Dziękujemy rodzicom tych dzieci za zaangażowanie w przygotowywanie i prosimy o czuwanie nad ich wiarą. Od dziś Dzieci przeżywają tzw. biały tydzień. Przez 7 dni uczestniczą we Mszy św. o godz. 18.00. W Boże Ciało o godz. 10.00. Dziękujemy Rodzicom za dar ołtarza na który składają się kryształowe ampułki do Mszy św. oraz ofiara pieniężna na złocenie I stacji Drogi Krzyżowej w naszym kościele. Wizerunek tej stacji został zabrany do pracowni konserwatorskiej w Łodzi.

3.     W kaplicach dziś i we czwartek nie ma Mszy św. Zapraszamy do Kościoła.

4.     W Boże Ciało Msze św. w kościele o godz. 8.00, 10.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy pomniku przed kościołem przygotowują Koła Różańcowe, drugi przy kapliczce Targowa i 600 lecia- Nowe Mostki, trzecia przy skrzyżowaniu Okrężnej i Trojanowskiej – Feliksów, czwarty na ul Okrężnej przy krzyżu mieszkańcy osiedla. Następnie ze śpiewem litanii do Serca Pana Jezusa wrócimy do kościoła i tu przy krzyżu misyjnym odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”  i otrzymamy błogosławieństwo.

5.     Na procesję zapraszamy wszystkie zespoły parafialne do czynnego udziału oraz zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej Parafii.

6.     Pamiętajmy, że w Boże Ciało wg. przykazań kościelnych mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św.

7.     Za wywóz śmieci z cmentarza, po ostatniej dużej podwyżce, mamy do zapłacenia za kwiecień i maj prawie 15 tys. złotych. W związku z tym z opłat cmentarnych nie jesteśmy w stanie uiszczać tych rachunków w całości i trzeba dopłacać do cmentarza. W tych dniach należy usunąć przy kościele dwa spróchniałe drzewa  będące poważnym zagrożeniem dla wiernych. Uzyskaliśmy już formalne pozwolenie. Jedeno zostało usunięte. Kłoda jeszcze leży przy dzwonnicy, możemy zobaczyć jak w środku jest zepsuta. Oczyszczona została kostka przed kościołem. Prowadzone były pierwsze rozmowy nt. malowania i konserwacji dachu na nowej części kościola. Stara część nie wymaga takich prac. Aktualna jest konieczność wymiany okien w nowej części, które są mocno naruszone przez kornika jak poprzednie ławki. Jest też potrzeba malowania kościoła wewnątrz.