Z ogłoszeń duszpasterskich

tel: (46) 8621904

20 października 2019

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA  MISYJNA

1.     W naszej Parafii witamy dziś nowego wikariusza ks. Piotra Skibniewskiego i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej dla dobra Kościoła.

2.     W tym tygodniu w kalendarzu kościelnym wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II 22 października we wtorek. Rózaniec codziennie po Mszy św. o godz. 18.00

3.     Msze św. w kaplicach przywrócimy od listopada. 1 i 2 listopada w kaplicy na Wypalenisku a 3 listopada również w Feliksowie. W kaplicy na Wypalenisku 1 listopada będą dwie Msze św. o godz. 10.00 odprawi ksiądz z Trojanowa a o godz. 12.00 ksiądz z Chodakowa. 2 listopada w kaplicy na Wypalenisku 1 Msza św. o godz. 11.30.

4.     Msza św. na cmentarzu parafialnym 1 listopada o godz. 12.30.

5.     Wypominki od listopada,  ze względu na brak księży, będziemy czytać i modlić się za zmarłych tylko w kościele w niedziele o godz. 9.30. Nie będzie wypominek czytanych w kaplicach. W przypadku choroby księdza czy w wakacje i tak musimy czytać w kościele. Ale przyjmować będziemy na obu cmentarzach, w zakrystii i w kancelarii.

6.     Wypominki roczne w kościele, jednorazowe na cmentarzu oraz Msza św. listopadowa, która będzie odprawiana w niedziele o godz.. 18.00 a w dni powszednie o 8.00.

7.     Obecnie co kilka dni wywożony jest kontener śmieci z cmentarza. Za wywóz 1 kontenera obecnie płacimy dużą sumę 1600 złotych. Za miniony miesiąc mamy do zapłacenia ponad 3 tysiące zł.

8.     Zakończyły się prace przy naszym kościele i nowej plebanii. Oczyszczony został dach i cała elewacja nowej części. Zabezpieczony i pomalowany cały dach, uzupełnione braki oraz punktowo naprawiona elewacja, pomalowane pokrycie parkanu cmentarza, oczyszczona z glonów i zabezpieczona cała kostka brukowa wokół kościoła. Prace trwały półtora miesiąca. Całość prac z materiałami to 50 tys. złotych. Do tego przyjdzie nam jeszcze ogromny rachunek za dużą ilość wody użytej pod wysokim ciśnieniem do czyszczenia.(...).

9.     Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Tydzień temu na fundację Dzieło II tysiąclecia zebrano 1225zł 35 gr. Całość przekazana przelewem na konto fundacji.

10.Po Mszach św. zachęcamy do nabywania zniczy „Caritas” oraz prasy religijnej przy wyjściu z kościoła.