Z ogłoszeń duszpasterskich

 

Parafia Rzymskokatolicka

 

pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 

96-500 Sochaczew, Księdza Jerzego Popiełuszki 4

 

tel: (46) 8621904

 

 

 

     1. OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

4 czerwca 2023

 

NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

 

 

 

 

 1. Dziś w naszej Parafii Uroczystość I Komunii św. Po raz pierwszy do tego Sakramentu przystąpi(ło) 66 dzieci. Polecamy je opiece Bożej na tej sakramentalnej drodze.

 2. Biały tydzień dla dzieci będzie w następujące dni: poniedziałek, środa i czwartek-Boże Ciało i w następnym tygodniu we czwartek z poświęceniem wianków z ziół. W poniedziałek poświęcimy książeczki do modlitwy, w środę różańce a we czwartek medaliki. Dzieci pamiątki przyniosą ze sobą.

 3. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar ołtarza do kościoła. Jest nim ornat, zestaw kryształowy do ofiarowania we Mszy św. oraz cztery obrusy haftowane na ołtarze w starej części kościoła w stylu różanym. Dziękuję Rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła przed uroczystością.

 4. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii w najbliższy wtorek o godz. 18.00. Sakramentu udzieli 47 osobowej grupie młodzieży ks. bp. Wojciech Osial. W związku z Bierzmowaniem, Nabożeństwo Czerwcowe będzie wyjątkowo wcześniej bo o godz. 16.45 a następnie o godz. 17.00 Msza św. koncelebrowana. Młodzież w kościele zajmuje miejsca już o 17.30.

 5. Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało we czwartek. Msze św. W naszym kościele o godz. 8.00, 10.00 z procesją do czterech ołtarzy oraz o 18.00. Ołtarze przy pomniku przed kościołem(Koła Różańcowe) II przy kapliczce skrzyżowanie Trojanowskiej i al 600 lecia (Nowe Mostki), III skrzyżowanie Trojanowskiej i Okrężnej (Feliksów) IV przy krzyżu, ul. Okrężna mieszkańcy osiedla. W Boże Ciało nie ma Mszy św. w kaplicach.

 6. I rocznica Komunii św. w niedzielę 11 czerwca na Mszy św. o godz. 12.00. Spowiedź dla dzieci w piątek na Mszy św. o godz. 18.00 a po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

 7. W uroczystość Bierzmowania ofiary składane na tacę są do przekazania do Kurii Diecezjalnej na fundusz młodzieży. Dzisiejsza taca i w Boże Ciało na trwające remonty, wymianę rynien i porządki wokół naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.