Z ogłoszeń duszpasterskich

tel: (46) 8621904

1 grudnia 2019

I NIEDZIELA ADWENTU

1.     Od dziś, w czasie rekolekcji, w naszej Parafii przeżywamy jednocześnie nabożeństwo adoracyjne eucharystyczne. Pomiędzy Mszami świętymi jest wystawiony Najświętszy Sakrament, który możemy adorować indywidualnie lub grupowo. Kościół będzie otwarty w całości, ze względów bezpieczeństwa, jeśli będą wierni. Zapraszamy do wdzięczności Panu Jezusowi za jego obecność w tej świątyni. Ze względu na nabożeństwo adoracyjne przy ołtarzu pozostają kwiaty.

2.     Spowiedź rekolekcyjna będzie we wtorek.

3.     Roraty w naszym kościele w dni powszednie o godz. 8.00 również w czasie rekolekcji. Zapraszamy z lampionami do czuwania u boku Matki Bożej oczekującej Zbawiciela

4.     W czasie rekolekcji codziennie o godz. 17.30 odmówimy Różaniec w intencji owoców rekolekcyjnych dla Parafian.

5.     W ostatni dzień  taca będzie znakiem naszej wdzięczności za trud głoszenia rekolekcji. Taki mamy zwyczaj.

6.     Msze św. w poniedziałek i wtorek o godz. 8.00, 10.00 i 18.00. W poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 są wolne intencje.

7.     W czasie rekolekcji nie ma Mszy św. w kaplicach. Zapraszamy do kościoła, w którym  jest włączone ogrzewanie.

8.     Ks. Piotr ,nasz wikariusz, wraz z biurem pielgrzymkowym, organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii w dniach od 14 do 23 lutego 2020 r. Zapisy i szczegóły u ks. Piotra.

9.     Dziękuję pewnej rodzinie za ofiarę na spłatę za prace remontowe dachu i elewacji kościoła. W tym tygodniu planujemy ocieplenie strychu nowej części plebanii. Koszt to 5 tys zł. oraz podobny wydatek w najbliższym czasie, związany z wymianą  drzwi wejściowych do zakrystii.

10.W tym tygodniu następne cztery stacje Drogi Krzyżowej zostaną przekazane do pracowni konserwatorskiej w Łodzi. Pracownia ta wykonała renowację i złocenie czystym złotem I stacji Drogi Krzyżowej. Dalsze prace możemy podjąć dzięki ofiarności dwóch rodzin i zapowiedzi takiej ofiary przez Koło Różańcowe. Koszt wykonania renowacji każdej stacji na najwyższym poziomie z powrotem do oryginalnych malowań i złoceń, to 2 tys. złotych. Termin wykonania tych prac to początek Wielkiego Postu 2020r.

11.Oprócz kalendarzy na przyszły rok oraz bieżącej prasy religijnej od dziś są do nabycia świece „Caritas” na stół wigilijny w cenie 5 i 15 zł. przy wyjściu z kościoła