Z ogłoszeń duszpasterskich

tel: (46) 8621904

24 czerwca 2018

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dziś obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2.     Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła w piątek. Msze św. w kościele o godz. 8.00, 17.30 i 18.00. Taca do przekazania Stolicy Apostolskiej. W tym dniu możemy uzyskać odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez papieża lub biskupa. Wymagane: stan łaski uświęcającej, uczestnictwo we Mszy św., wyznanie wiary, brak przywiązania do grzechu. Z racji Uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W piątek  kancalaria parafialna nieczynna.

3.     Za tydzień w I niedzielę miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. o godz. 10.00 a procesja Eucharystyczna  po Mszy św. o godz. 12.00

4.     Msza św. w intencji dzieci które obchodziły w tym roku pierwszą rocznice Komunii św. w niedzielę 1 lipca o godz. 12.00. Z tej racji zapraszamy dzieci w swoich strojach komunijnych.

5.     W lipcu i sierpniu Msze św. w kościele w niedzielę bez zmian, a w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 17.30. W obu kaplicach w niedzielę nie będzie Mszy św., podobnie jak w ubiegłym roku. Mała ilość księży nakazuje dokonać zmian. Kancelaria parafialna w lipcu i sierpniu będzie w ograniczonym zakresie. Informacje na ten temat będą podawane na bieżąco oraz na oficjalnej stronie internetowej naszej Parafii.

6.     Zakończone zostało układanie kostki brukowej w kolejnej alejce na nowszej części cmentarza grzebalnego oraz naprawiony został następny fragment  kostki po północnej stronie kościoła. Całość tych prac to prawie 20 tys. zł.

7.     Zapowiadana dwudniowa pielgrzymka autokarowa do santuariów na Podkarpaciu: Leżajska, Kalwarii Pacławskiej, Strachociny- miejsca narodzin św. Andrzeja Boboli, santuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym odbedzie się w dniach 11 i 12 września bieżącego roku. Koszt 200 zł od osoby w tym przejazdy, nocleg, obiadokolacja i śniadanie. Zapisy ze względów organizacyjnych,  razem z wpłatą,  przyjmować będzie dopiero od 1 sierpnia..

8.     Pielgrzymkę autokarową jednodniową do Częstochowy planujemy na 30 sierpnia. Zapisy również w sierpniu.

9.     Intencje mszalne na 2019 rok przyjmować będziemy od połowy września.