Z ogłoszeń duszpasterskich

 

Parafia Rzymskokatolicka

 

pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

 

96-500 Sochaczew, Księdza Jerzego Popiełuszki 4

 

tel: (46) 8621904

 

 

 

     1. OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

2 października 2022

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

 

 

 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 adoracja Najśw. Sakramentu, a po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna ostatnia w tym roku.

 2. Nabożeństwa Różańcowe w naszej Parafii w październiku codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.

 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00

 4. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym. Dziś Aniołów Stróżów, we wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, w środę wspomnienie św. siostry Faustyny Kowalskiej .

 5. W piątek wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej i jest to I piątek miesiąca. Spowiedź przy okazji Mszy św. o godz. 8.00, 17.30 i 18.00. Nabożeństwo I piątkowe będzie połączone z Różańcem po Mszy św. o godz. 18.00.

 6. Od dziś możemy nabywać ścienne kalendarze diecezjalne na przyszły rok w cenie po 5 zł oraz wkłady „Caritas” do zniczy w cenie 5 zł. Zgodnie z tradycją dochód ze sprzedaży wkładów jest przeznaczony na działalność kościelnej organizacji charytatywnej „Caritas”. Kalendarze, wkłady oraz prasę nabywamy przy wyjściu z kościoła.

 7. Pamiętamy o przedłużeniu co 20 lat dzierżawy placu pod grób na parafialnym cmentarzu.

 8. Od 1 października b.r podniesiona została znacznie opłata za ogrzewanie kościoła i plebanii, łącznie z opłatami stałymi. Ta sama sytuacja będzie i z energia elektryczną. W ostatnich miesiącach grzewczych za samo ogrzewanie zapłaciliśmy prawie 45 tys zł., w tym opłaty stałe 11 tys. A za prąd w samym tylko kościele od stycznia tego roku ponad 12 tys. zł. Co miesiąc za wywóz śmieci z cmentarza rachunki opiewają na 7-8 tys zł a w październiku i listopadzie kilkakrotnie więcej.

 9. Otrzymaliśmy fakturę za wymianę wzmacniacza do nagłośnienia i miksera na sumę 8 tys zł.

 10. Do tej pory nie została jeszcze wymieniona druga połowa dachu na starej części plebanii.

 11. Czeka nas spłata długu 20 tys. do Kurii po oczyszczeniu i malowaniu kościoła.

 12. Wypominki będziemy przyjmować po 15 października.

 13. Zapraszamy na nabożeństwa Różańcowe codziennie po Mszy św o 18.00. Pamiętajmy, że możemy uzyskać odpust za udział w nabożeństwie.