Z ogłoszeń duszpasterskich

tel: (46) 8621904

16 maja 2021

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Uroczystość Zesłania Ducha św. za tydzień w niedzielę. Razem z nabożeństwem majowym odmawiamy Nowennę do Ducha św. po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Spotkanie dla poszczególnych grup dzieci komunijnych w piątek i sobotę o wyznaczonych wcześniej godzinach.

3. W kwietniu firma wywożąca śmieci z cmentarza parafialnego naliczyła prawie 7 tys zł. W miniony czwartek, po zgłoszeniu, pojemnik został zabrany do opróżnienia i do dziś nie wrócił. Nie wiemy z jakiej przyczyny. Czekamy na wyjaśnienia.

4. Rodzice dzieci komunijnych z grupy kwietniowej złożyli ofiarę na cele parafialne. Serdeczne Bóg zapłać. Z tych ofiar została zakupiona haftowana stuła maryjna świąteczna oraz patena do zabezpieczenia przed upadkami cząstek Ciała Pańskiego na posadzkę, przy udzielaniu komunii do ust.

5. Dziś 16 maja liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, którego relikwie są wystawione w starej części kościoła. Zapraszamy do osobistej modlitwy za wstawiennictwem świętego przed relikwiami, a wspólnie przed suplikacjami odmówimy litanię do świętego patrona Polski.