Z ogłoszeń duszpasterskich

tel: (46) 8621904

16 września 2018

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

1.      Dziękujemy uczestnikom pielgrzymki do Leżajska sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, Kalwarii Pacławskiej sanktuarium Matki Bożej Kawlaryjskiej z rozbudowanymi stacjami drogi krzyzowej oraz sarkofagiem sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, Strachociny sanktuarium św. Andrzeja Boboli, oraz miejscowości o nazwie Miejsce Piastowe gdzie jest jedyne w Polsce Sanktuarium św. Michała Archanioła. Rektor tego sanktuarium zgodził się poprowadzić w tym roku w naszej parafii rekolekcje adwentowe ze św. Michałem Archaniołem.  Modliliśmy się we własnych intencjach oraz naszej Parafii. Dziękuję uczestnikom za wszelkie dary łącznie ze wspólnotą wiary.

2.      Msza św. na cmentarzu wojennym jutro 17 września o godz. 12.00. Ta data wraz z 1 września z 1939r. to symbole ataku na Polskę Niemiec i Rosji radzieckiej. Modlimy się o nagrodę wieczną dla poległych oraz za naszą Ojczyznę Polskę tak doświadczaną wrogością również współcześnie.

3.      W tym tygodniu święto św. Stanisława Kostki patrona Polski we wtorek. Wspomnienie św. Januarego bp. i męczennika w środę. Sw. January to włoski święty, którego krew z męczeństwa dla Chrystusa, przechowywana w specjalnym relikwiarzu z postaci skrzepłej przechodzi w stan ciekły i nie ulega rozkładowi. Dzieje się to dwa razy w roku. Zjawisko niewytłumaczalne naukowo a uznane za tzw. cud św. Januarego.

4.      Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w piątek.

5.      Zapraszam na Mszę św. za  ś.p. ks. Zdzisława Lejchte,  na cmentarzu parafialnym 30 września o godz. 16.00. Na tej Mszy św. zostanie poświęcona tablica pamiątkowa na symbolicznym grobie.

6.      Rodzice, którzy wczoraj nie zgłosili dzieci do I Komunii na 2019rok prosimy o dokonanie tego do 23 września. Po tym terminie nie będziemy przyjmować zgłoszeń. Następne spotkanie dla dzieci w sobotę 6 października o godz. 10.00.

7.      Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania na 2019r. w sobotę 22 września o godz. 10.00.

8.      Spotkanie dla Lektorów i ministrantów w sobotę 22 września o godz. 11.00

9.      Spotkanie dla kandydatów na ministrantów, którzy zapisali po I Komunii w niedzielę 23 września po Mszy św. o godz. 12.00 .

10.  Od dziś po Mszach św. możemy nabywać diecezjalne kalendarze ścienne na przyszły rok.

11.  W ostatnim tygodniu został zakupiony nowy odkurzacz-dmuchawa do liści, który będzie wykorzystywany do sprzątania wokół kościoła.

12.  Intencje mszalne na przyszły rok zaczniemy przyjmować w tym tygodniu od środy a więc po 15 września.

13.  Deklaracje zgłoszeniowe dzieci do I Komunii składamy pod ołtarzem. Przypomnę, że Rodzice dzieci ochrzczonych poza naszą parafią muszą do końca miesiąca dostarczyć metrykę Chrztu a dla dzieci mieszkających w innej Parafii również zgodę od ks. Proboszcza.

14.  Dziękuję p.p. Aleksandrze i Karolowi Wojtyna za wszelką pomoc w organizowaniu życia duszpasterskiego w naszej Parafii. Pan Karol był wieloletnim redaktorem naczelnym „Rycerza Młodych” w Niepokalanowie, początkował i współtworzył z rodzicami naszą scholę, prowadził śpiewy w czasie nabożeństw,  zakładał stronę internetową Parafii, był przez dwie kadencje Radzie Duszpasterskiej, a także razem z żoną Aleksandrą prowadził spotkania kursu przedmałżeńskiego. W tym roku uzyskali od ks. Biskupa oficjalną misję kanoniczną do prowadzenia spotkań w poradni rodzinnej dla narzeczonych, jaką utworzyliśmy w naszej Parafii. Koleje życia p.p. Wojtynów potoczyły się tak, że wyprowadzili się niespodziewanie z naszej Parafii do Zamościa skąd pochodzą. Są przygotowani merytorycznie i duchowo do takiej posługi. Czynili to społecznie dla nas. Dlatego ogromnie dziękujemy za zaangażowanie, poświęcony czas i serce dla naszej Parafii. Modlimy się by Bóg nadal swoja opieką błogosławił im i ich dzieciom, a św. Andrzej Bobola któremu tak bardzo zaufali by nadal ich chronił i ubogacał swoim wstawiennictwem.