Z ogłoszeń duszpasterskich

tel: (46) 8621904

27 września 2020

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

1.     Dziś w kościele przeżywamy dzień modlitw w intencji osób tworzących środki społecznego przekazu: radio, telewizję, prasę, internet, które maja tak ogromny wpływ na wiarę, mentalność i postawy społeczne.

2.     W tym tygodniu w poniedziałek święto św. Mateusza Ap., w środę wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny, kapłana.

3.     W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4.     W tym tygodniu w godzinach porannych mamy wolne intencje mszalne.

5.     Schola parafialna po przerwie spowodowanej pandemią powraca do swej aktywności. Zapraszamy dotychczasowych uczestników i nowych, którzy chcieliby śpiewać dla Jezusa na próbę, spotkanie w piątek 25 września o godz. 19.00.

6.     W miniony piątek 18 września odbyły się dwa spotkania: modlitewne i organizacyjne dla kandydatów do Bierzmowania w przyszłym roku oraz dzieci do I Komunii. Uczestnicy otrzymali deklaracje zgłoszeniowe. Następne spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania  w niedzielę 27 września na Mszy św. o godz. 10.00 i dla Dzieci Komunijnych na Mszy św. o godz. 12.00. Nowością spotkań jest obowiązkowa obecność  kogoś z rodziców kandydatów do Bierzmowania.

7.     Kończymy malowanie kościoła. Pozostały jeszcze poprawki i uzupełnienia malarskie.

8.     Od jutra na cmentarzu parafialnym będzie kontynuowane układanie kolejnej alejki kostką brukową.

9.     Wywóz śmieci z cmentarza, po ostatnich zmianach wprowadzonych przez firmę, staje się bardzo problematyczny i droższy.

10.Intencje mszalne na przyszły rok będziemy przyjmować od 1 października.

11.Kalendarze ścienne diecezjalne na przyszły rok są dostępne przy wyjściu z kościoła. Tematem jest osoba Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.