Z ogłoszeń duszpasterskich

tel: (46) 8621904

29 marca 2020

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1.     Dziś zachowujemy liturgiczny zwyczaj zasłaniania krzyży, który przygotuje nas do uroczystego odsłonięcia w Wielki Piątek.

2.     Za tydzień Niedziela Palmowa. Nie może być uroczystych procesji ani pokropień. W tygodniu i niedzielę godziny Mszy św. bez zmian. Nie ma Mszy św. w kaplicach.

3.     Ks. Biskup udzielił dalszej dyspensy od uczestnictwa w Mszach św. niedzielnych i świątecznych do odwołania. We Mszy św. lub nabożeństwie w kościele może uczestniczyć do 5 osób. Więcej informacji dot. życia liturgicznego  znajdziemy na stronie internetowej naszej Diecezji.

4.     Rodzice dzieci I komunijnych prowadzą samodzielnie przygotowanie do I Komunii uczestnicząc z dzieckiem we Mszy św. czy Drodze Krzyżowej przez środki przekazu. Fakt ten odnotowują w dzienniczkach. Podobnie postępują kandydaci do Bierzmowania. Uczestnictwo przez media nakazuje skupienie i zachowanie właściwych gestów i postawy.

5.     Jak do tej pory nie wprowadzamy zmian w terminach uroczystości I Komunii i Bierzmowania.

6.     Spowiedź św.  jest możliwa  na początku Mszy św. jak również po Mszy św. Wtedy trzeba zgłosić.

7.     Sprawy kancelaryjne zgłaszamy  telefonicznie.

8.     Prasa katolicka dostępna na stoliku pod figurą św. Józefa.

9.     Bóg zapłać kilku osobom za ofiarę na tzw.”tacę” przekazane na konto parafii.

10.Włączajmy się w modlitwy o ustanie epidemii szczególnie przez Różaniec św. W naszym kościele w tej intencji po Mszach św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, suplikacje i osobista adoracja Pana Jezusa. W niedziele o 17.30 Gorzkie Żale z Koronką do Miłosierdzia Bożego, zakończone przebłagalnymi suplikacjami.