Bielanki

Duszpasterstwo » Bielanki

Bielanki – Dziewczęca Służba Maryjna

Maryja powiedziała przy Zwiastowaniu, że pragnie zawsze być Służebnicą Pańską. Całym swoim życiem służyła Chrystusowi, a teraz służy Kościołowi, jako Jego najlepsza Matka. Maryja prowadzi nas do Jezusa Chrystusa żyjącego w Kościele. Przy naszym kościele istnieje grupa dziewcząt, które pragną służyć Panu Jezusowi i dla których wzorem do naśladowania jest Maryja.

Nazwa grupy związana jest ze strojem, jaki dziewczynki noszą podczas procesji eucharystycznych. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca (w okresie letnim) po Mszy świętej o godz. 12.00 odbywa się Procesja eucharystyczna. Zadaniem bielanek podczas procesji jest sypanie kwiatów przed Panem Jezusem, niesienie poduszek lub szarf przy chorągwiach.