Młodzież z oazy na koncercie papieskim

Głos Młodych » Młodzież z oazy na koncercie papieskim

Oaza młodzieżowa "Exodus", której opiekunem jest ks. Robert Lejwoda, gościła w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kozłowie Biskupim na koncercie papieskim „Joannes Paulus”, który odbył się 25 kwietnia 2014 r. o godz. 19.30. Był to już VIII z kolei koncert ku czci Jana Pawła II, a z racji zbliżającej się kanonizacji nawiązywał do osoby papieża Polaka jako wzoru świętości.

Koncert uświetnił występ scholi młodzieżowej z rodzimej parafii, a także zespołu 33, który poprzez muzykę i  śpiew wyraża uwielbienie Boga w Synu i Duchu Świętym.

Kolejnym punktem koncertu był występ chóru gospel o nazwie Soul Connection, który w repertuarze łączy utwory różnych odmian muzyki, wywodzącej się z tradycji "czarnych" kościołów amerykańskich. Była to najliczniejsza grupa składająca się z 20 osób: wokalistów i instrumentalistów.

Ostatnią częścią programu był słodki poczęstunek, którym tradycyjnie były pyszne papieskie kremówki.