Diecezjalne Spotkanie Ministrantów i Lektorów

Duszpasterstwo » Liturgiczna służba ołtarza » Diecezjalne Spotkanie Ministrantów i Lektorów

W sobotę 7 czerwca 2014 roku grupa sześciu ministrantów i lektorów pod opieką ks. Włodzimierza Wrońskiego udała się na spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza do Wyższego Seminarium Duchownego w Łowiczu, aby przez parę godzin bawić się, porozmawiać i pomodlić.

Ksiądz rektor Sławomir Wasilewski i klerycy WSD w Łowiczu przygotowali dla nas wiele atrakcji, zabaw i konkursów. Mogliśmy brać udział w konkursach sportowych, takich jak: bieganie, zawody w piłkę nożną, strzelanie do wyznaczonego celu, podnoszenie ciężarów. Były również konkursy, gdzie „trzeba ruszyć głową”. Konkurs wiedzy religijnej oraz biblijnej, a także konkurs liturgiczny. Odbywał się również kurs medyczny. Zwycięzcy dostali nagrody, a pozostali otrzymali dyplomy uczestnictwa. Nasz lektor Damian Gasik zajął pierwsze miejsce w konkursie liturgicznym, który odbył się w Kaplicy Seminaryjnej, a prowadził go kleryk Paweł Pawlak.

Nadszedł czas obiadu, wszyscy zgromadziliśmy się w ogrodzie seminaryjnym na wspólny posiłek. Zakończeniem spotkania była Eucharystia pod przewodnictwem JE bp. Alojzego Orszulika – biskupa seniora Diecezji Łowickiej. Ksiądz biskup w swojej homilii mówił o świętości, o tym, że każdy z nas może być świętym, jeśli tylko chce. Na koniec Mszy świętej biskup podziękował ministrantom i lektorom za wspólną modlitwę i zaznaczył, że „...lektorzy i ministranci są drudzy po kapłanie podczas Mszy świętej”. Bardzo nas to podbudowało.

Dziękujemy i czekamy na kolejne spotkanie LSO. Prosimy również o modlitwę w naszej intencji, aby przy trojanowskim Ołtarzu było nas coraz więcej, młodych chłopców pełnych ducha wiary i służenia naszemu Zbawicielowi.